Gra Satori

„Wybór, jaki mamy, nie polega na tym, czy mieć doświadczenia (o tym decyduje Duch), ale jak długo będziemy tkwić z ich powodu w pozycji ofiary.”
— Colin C. Tipping

Zapraszam Cię na warsztaty rozwoju osobistego w formie Gry Satori, która jest wspaniałym narzędziem samopoznania i transformacji. Została ona stworzona przez Collina Tippinga, terapeutę i założyciela Instytutu Radykalnego Wybaczania. Jak podaje słownik PWN, słowo satori w języku japońskim oznacza zrozumienie, przebudzenie duchowe, a w buddyzmie zen – oświecenie, równoznaczne z wyzwoleniem duchowym.

Gra Satori przeznaczona jest dla 2 – 5 osób, a jej celem jest przejście od poczucia bycia ofiarą do stanu satori, pełnego radości i wolności, akceptacji siebie oraz wydarzeń, dzięki którym wzrastamy i rozwijamy się. Przebiega ona w bezpiecznej atmosferze, w której każdy uczestnik jest przyjmowany taki jaki jest, bez oceny i założeń, a także udzielania rad bez jego wyraźnej prośby. To przyjazna przestrzeń pełna zarówno śmiechu, jak i łez, w której można spojrzeć na siebie i swoje życie z innej perspektywy - być może po raz pierwszy w życiu. To również okazja do uwolnienia się od słów i emocji, które stały się niepotrzebnym balastem.

Taka forma rozwoju osobistego pozwala na połączenie dobrej zabawy z głębokim samopoznaniem, dotarciem do blokujących przekonań i bolesnych wydarzeń, które utrudniają lub uniemożliwiają szczęśliwe życie. Jest szansą na uwolnienie się od ograniczeń, porzucenie dotychczasowej interpretacji zdarzeń oraz sposobu postrzegania siebie jako osoby niezasługującej i niewystarczającej, wpływające na nasze relacje z otoczeniem i osiągane wyniki. Daje możliwość zmiany i zbudowania nowej opowieści o sobie i swoim życiu.

Uczestnicy gry mogą przyjść z konkretnym problemem, który chcą rozwiązać. W trakcie warsztatu dostaną możliwość odkrycia jego przyczyny, a także dostrzeżenia ukrytych w nim darów oraz możliwości, dzięki czemu łatwiej lub szybciej można go rozwiązać.

Drugi wariant pozwala wylosować kartę zdarzenie/sytuacja, odzwierciedlającą nie zawsze uświadomioną ranę, która nie zagoiła się i wciąż wywołuje ból.

Z doświadczenia wiem, że najczęściej uczestnicy spotykający się na grę mają podobną trudność, co pozwala wszystkim na doświadczenie różnych sposobów przeżywania i interpretacji zdarzeń. Równie często okazuje się, że pomimo tego, iż każdy przychodzi aby rozwiązać swój osobisty dylemat, to w praktyce zmartwienia pozostałych uczestników również dotyczą go w jakimś stopniu. Dzięki temu wszyscy mają szansę na pracę nie tylko z jednym problemem, ale też z innymi zagadnieniami dotyczącymi ich życia.

Jeśli jesteś gotowa na spotkanie ze sobą przy Grze Satori, zapraszam Cię do wspólnej zabawy w gabinecie we Wrocławiu lub on-line. Informację o najbliższym terminie gry znajdziesz w sekcji Wydarzenia. Możesz skorzystać z formularza kontaktu, aby zarezerwować dla siebie miejsce w grupowym warsztacie lub umówić się na indywidualne spotkanie. Będzie mi miło gościć Cię w Centrum Harmonii i Rozwoju Ananda.

Zachęcam Cię także do zapisania się na Newsletter, w którym znajdziesz garść inspiracji.

2022 Ananda © All Rights Reserved | RODO | Created by Proformat