Coaching równowagi życiowej

„Masz zobowiązania w firmie, masz zobowiązania w rodzinie i masz zobowiązania wobec siebie samej. Pytanie – jak znaleźć równowagę między tymi obszarami.
To jest najtrudniejsze …”
— Bert Hellinger
  • Czy trudno jest Ci zachować równowagę pomiędzy ważnymi dla Ciebie sferami życia?
  • Ciągły brak czasu i szybkie tempo życia przytłaczają Cię każdego dnia?
  • Może masz poczucie, że w Twoim życiu jest tylko praca i obowiązki, a nie ma miejsca na przyjemności, czas dla siebie i rozwój?
  • A może masz trudność z dokonaniem wyboru, co jest najważniejsze, z czego możesz zrezygnować w danej chwili, a w co się zaangażować?
  • Być może brak Ci równowagi pomiędzy dawaniem i braniem, czujesz się wykorzystywana lub nie potrafisz przyjmować od innych?

Spojrzysz na swoje życie z innej perspektywy i dostrzeżesz, że harmonia na zewnątrz jest odbiciem wewnętrznej równowagi. Trzeba najpierw poukładać swoje wnętrze, przyjrzeć się emocjom i przekonaniom, zrozumieć co do siebie mówisz każdego dnia - co musisz, co powinnaś i na co zasługujesz. Dzięki temu procesowi zaprowadzisz równowagę w ciele, emocjach, umyśle i duszy, a wewnętrzna harmonia uzewnętrzni się w Twoim życiu. Nauczysz się, jak radzić sobie ze stresem oraz w jaki sposób podejmować decyzje i wybierać najlepsze dla siebie działania. Staniesz się „Panią swojego czasu”.

Czytaj więcej

Określenie coaching równowagi życiowej jest niczym innym jak spolszczoną wersją frazy work-life balance i może być stosowane zamiennie w zależności od preferencji. Zagadnienie równowagi życiowej jest dosyć istotną kwestią nie tylko dla kobiet, jednak płeć piękna dodatkowo mierzy się z przekazywaną z pokolenia na pokolenie tradycją odnośnie pełnionej roli w rodzinie i pracy, a także możliwością realizowania swoich pasji czy też pozwalania sobie na przyjemności.

Jako coach zajmujący się wprowadzaniem równowagi życiowej doskonale zdaję sobie sprawę z wagi harmonii w codziennym życiu. I choć określenie work-life balance sugeruje koncentrację na zyskaniu równowagi pomiędzy życiem zawodowym i czasem spędzanym z bliskimi, to kwestie związane z rozwojem osobistym również należy wziąć pod uwagę. Znaczne odchylenia od tego stanu czy to na rzecz domu i rodziny, pracy zawodowej czy też własnych pasji, mają niebagatelny wpływ na naszą kondycję psychiczną i fizyczną. Może pojawiać się frustracja, przemęczenie, poczucie pustki lub wyrzuty sumienia czy też wrażenie, że doba jest za krótka.

Proces coachingu nakierowany na odzyskanie równowagi życiowej może okazać się doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które doświadczają braku harmonii wewnętrznej lub w codziennych czynnościach. Jeśli czujesz, że to ważna dla Ciebie kwestia, zapraszam Cię na proces coachingu równowagi życiowej we Wrocławiu. Jako coach zajmujący się zagadnieniami związanymi z równowagą życiową prowadzę sesje w moim gabinecie mieszczącym się w centrum Wrocławia. Osobom spoza mojego miasta proponuję spotkania w formie online.

Dzięki pracy z coachem równowagi życiowej masz szansę odzyskać balans i zacząć kreować życie, jakie sobie wymarzyłaś.

Monika Milejska, coach równowagi życiowej Wrocław

Zachęcam Cię także do zapisania się na Newsletter, w którym znajdziesz garść inspiracji.

2022 Ananda © All Rights Reserved | RODO | Created by Proformat