Coaching relacji

„Każda osoba w naszym życiu jest niczym lustro. W rzeczywistości odbija z powrotem do nas to, czego nie zdołaliśmy w sobie uznać.”
— David R. Hawkins
  • Czy zastanawiasz się, dlaczego jakaś relacja jest bolesna i nie spełnia Twoich oczekiwań?
  • Lub słyszysz od innych, że to z Tobą jest coś nie tak, trudno z Tobą wytrzymać, tworzysz problemy tam, gdzie ich nie ma?
  • A może doskwiera Ci samotność?
  • Masz poczucie, że nie jesteś rozumiana i nie wiesz dlaczego otoczenie źle Cię traktuje?
  • Chcesz uzdrowić swoją relację z partnerem, teściową, przyjaciółką, członkiem rodziny lub z kimś w pracy?
  • Pragniesz czuć się kochana, lubiana, akceptowana i szanowana?

Pomogę Ci spojrzeć na Twoje związki z innej perspektywy. Odkryjesz ich sens i wartość, rozpoznasz ukryte w nich dary i okazje do wzrastania. Zrozumiesz kim jesteś i kim chcesz być w relacji oraz kogo i dlaczego przyciągasz. Poprawisz jakość komunikacji z ważnymi dla Ciebie osobami i łatwiej będzie Ci budować szczęśliwe związki.

Czytaj więcej

Coaching relacji dotyczy jednej z najważniejszych sfer ludzkiej egzystencji jaką jest potrzeba przynależności i wspólnoty. Każda z nas potrzebuje serdecznych kontaktów z otoczeniem i akceptacji, zarówno ze strony rodziny, partnera, współpracowników, przyjaciół, jak i innych. Jednak często okazuje się, że więzi które tworzymy są dalekie od naszych oczekiwań. Coś w nich szwankuje i nie zawsze jesteśmy świadome przyczyny, która za tym stoi, przez co trudno nam zmienić ich jakość.

Czasami więzi są tak silne, że stajemy się uzależnione od jakiejś osoby lub grupy. Zdarza się też, że unikamy bliskich relacji lub zachowujemy się w sposób, który prowadzi do niszczenia związków. Nierzadko wchodzimy w układy, w których nie ufamy drugiej stronie lub nie czujemy się z nią bezpieczne i trudno nam samodzielnie poczuć twardy grunt pod nogami, coś w nich zmienić lub zakończyć. Wszystkie te sytuacje mogą być polem do pracy z coachem relacji.

Inne aspekty, które mogą stać się przedmiotem procesu coachingu relacji wiążą się z rolą2, jaką pełnimy w stosunku do otaczających nas osób. Możemy być nazbyt podporządkowane czyjejś woli, odczuwać brak pewności siebie lub wręcz przeciwnie, wykazujemy silną potrzebę sprawowania władzy nad innymi i podporządkowywania ich sobie. Możemy również być zmęczone odpowiedzialną za innych czy też pełnieniem roli matki wobec partnera, rodziców lub przyjaciół. Jeśli pragniesz odzyskać poczucie własnej tożsamości oraz autonomii w grupie lub związku, praca z coachem nad relacjami pomoże Ci obrać właściwy kierunek.

Jestem coachem zajmującym się tematyką relacji w mieście z którego pochodzę, czyli we Wrocławiu. Zapraszam Cię na proces coachingu poświęconego Twoim relacjom do mojego gabinetu mieszczącego się w centrum Wrocławia. Jeśli jesteś z innego miasta lub kraju proponuję Ci coaching relacji w formie sesji online.

Monika Milejska, coach relacji Wrocław

Zachęcam Cię także do zapisania się na Newsletter, w którym znajdziesz garść inspiracji.

2022 Ananda © All Rights Reserved | RODO | Created by Proformat